Změna místa výstavy fotografií - České Budějovice

Vážení členové i Vy ostatní,

rádi bychom Vás pozvali na vernisáž fotografií pana profesora Štreita s názvem „Jsem sestra“ do Českých Budějovic, konkrétně do OC Igy. Zahajovací akce se uskuteční 3.března 2020 ve 14:00. Fotografie zde naleznete do 31.3.2020, proto neváhejte přijít i Vy!

Záštitu nad touto akcí převzala hlavní sestra ČR, hejtmanka Jihočeského kraje, předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a. s. a děkanka ZSF JU v Českých Budějovicích. 

Pozvánku na zahajovací akci do Českých Budějovic naleznete ZDE.

Těšit se na Vás bude především prezidentka SVVS Mgr. Jana Maňhalová, Ph.D., ale i viceprezidentka doc. PhDr. Marie Trešlová, Ph.D.

 

 

Pro ty, co nevědí....

Profesor Štreit fotografoval sestry v reálných pracovních situacích po dobu od května do července 2019. Na různých klinikách a odděleních Fakultní nemocnice Olomouc, Nemocnice Šternberk, Vsetínské nemocnice a v Hospicu Sv. Lukáše v Ostravě vzniklo více než čtyři tisíce snímků, z nichž pořadatelé vybrali na výstavu 25 fotografií.
 
Putovní expozice, jejíž vznik inicioval Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester, je hlavní českou akcí v rámci celosvětové kampaně Nursing Now, která v květnu letošního roku vyvrcholí připomínkou 200. výročí narození zakladatelky moderního ošetřovatelství Florence Nightingale.
 
Premiéru měla výstava ,,Jsem sestra,, v olomoucké Galerii Šantovka. Vernisáž se uskutečnila v úterý 7. ledna 2020 ve 14 hodin za účasti autora fotografií, zástupců partnerů, studentů a představitelů vysokých a středních škol s výukou pro povolání sestry, dále zaměstnanci nemocnic a členové vedení olomouckého kraje. Záštitu nad výstavou v Olomouci převzali hlavní sestra ČR Mgr. Alice Strnadová, MBA, rektor UP v Olomouci prof. Mgr. Jaroslav Miller, M.A., Ph.D. a děkan FZV UP v Olomouci prof. MUDr. Martin Procházka, Ph.D, kteří vernisáž zahájíli. Z Olomouce výstava zamířila do Opavy, dále poputuje postupně do Ostravy, Zlína, Českých Budějovic, Hradce Králové, Ústí nad Labem a její poslední zastávkou bude Praha.
 
Garantem výstavy je Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester. Jde o nepolitické, dobrovolné, registrované a neziskové sdružení vysokoškolsky vzdělaných sester a vysokoškolských studentů ošetřovatelství.
 
Těšíme se na Vás!

 

Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester.