Zahájení výstavy "Jsem sestra" v Opavě

Vážení a milí čtenáři,

dnes, tj. 31.1.2020, byla výstava fotografií světoznámého fotografa Jindřicha Štreita s názvem "Jsem sestra"  přemístěna z olomoucké Šantovky do Opavy. Převoz dopadl v pořádku, fotografie lze shlédnout v obchodním centru (OC) Breda & Weinstein, U Fortny 49, Město, 746 01, Opava a to v prvním patře, kousek od obchodu s názvem Top Shop.

Nezapomeňte, že fotografie zde budou pouze do 14.2.2020 a poté poputují do Ostravy. Proto, prosíme, zajímá-li Vás tato výstava a jste-li z Opavy, či okolí, neváhejte!

Co se týče zahájení.....

Rádi bychom poděkovali POUZP (Profesní a odborová unie zdravotnických pracovníku z.s.) a především jejímu předsedovi Bc. Tomášovi Válkovi za skvělou organizaci a převzetí fotografií do opatrovnictví :-) .... Dnešní setkání bylo velmi příjemné, pohodové a milé. Všichni zúčastnění, např. hejtman MS Kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., senátor Mgr. Herbert Pavera, 1. náměstkyně primátora Bc. Hana Brňáková, ale i zástupkyně ČAS, hlavní a vrchní sestry a další, vyjádřili sympatie k fotografiím i pořádané putovní akci. Byla několikrát zmíněna náročnost profese sestry, ale i to že se jedná v tomto případě ne tak úplně o povolání, ale poslání.... Bc. Tomáš Válek dále vytyčil problematiku zkresleného obrazu sestry v mediích. Tato výstava by danou iluzi mohla vyvrátit a přinést tak lidem z nezdravotnického prostředí na sesterskou práci reálný pohled.

Putovní expozice, jejíž vznik inicioval Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester, je hlavní českou akcí v rámci celosvětové kampaně Nursing Now, která v květnu letošního roku vyvrcholí připomínkou 200. výročí narození zakladatelky moderního ošetřovatelství Florence Nightingale. 

Mnohokrát děkujeme za pozvání a tímto se dělíme o fotografie z pořádané akce. Doufáme, že se budou líbit....

 

 

 

Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester.