Zahájení výstavy "Jsem sestra" v Olomouci

Vážení a milí členové, příznivci i vy ostatní,

dovolte nám podělit se s Vámi o fotografie ze zahájení výstavy fotografií světoznámého fotografa Jindřicha Štreita s názvem "Jsem sestra", které proběhlo dne 7.1.2020 v olomoucké Galerii Šantovka. Můžeme Vás ujistit, že vzduchem tohoto setkání se šířila pohoda, radost a spokojenost nás všech. Byli jsme doslova nadšení z toho, jak hladký průběh zahájení vernisáže doprovázel. Vzhledem k našemu očekávání jsme navíc byli překvapeni, kolik Vás, ale i možná kolemjdoucích, se u fotografií zastavilo. Bylo nevídané, jaký měly fotografie ohlas u všech zúčastněných. Pokud jste se nestihli zahájení zúčastnit, tak neváhejte, 30.1.2020 poputují fotografie do Ostravy. V Galerii Šantovka je nyní naleznete u hlavního vchodu (od lávky - před Raiffeisen BANK a obchodem meatfly). 

Záštitu nad výstavou v Olomouci převzali hlavní sestra ČR Mgr. Alice Strnadová, MBA, rektor UP v Olomouci prof. Mgr. Jaroslav Miller, M.A., Ph.D. a děkan FZV UP v Olomouci prof. MUDr. Martin Procházka, Ph.D. Z Olomouce dále výstava zamíří postupně například do Ostravy, Zlína, Českých Budějovic, Hradce Králové, Ústí nad Labem, ale i do Prahy.

Putovní expozice, jejíž vznik inicioval Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester, je hlavní českou akcí v rámci celosvětové kampaně Nursing Now, která v květnu příštího roku vyvrcholí připomínkou 200. výročí narození zakladatelky moderního ošetřovatelství Florence Nightingale. 

Globální projekt pod hlavičkou The International Council of Nurses a World Health Organization má zviditelnit význam sester, podpořit jejich vliv a maximalizovat jejich přínos pro společnost. Patronkou kampaně je Její královská Výsost vévodkyně z Cambridge Kate Middleton, která chce touto formou vyjádřit poděkování sestrám na celém světě za to, co denně dělají. Partnery projektu v České republice jsou Asociace vysokoškolských vzdělavatelů nelékařských zdravotnických povolání - Valérie Tóthová (předsedkyně AVNZP), Česká asociace sester - Veronika Di Cara (členka prezidia České asociace sester, koordinátorka Nursing Nursing Czech Republic), Martina Šochmanová (prezidentka České asociace sester), Ministerstvo zdravotnictví ČR - Alice Strnadová (hlavní sestra Ministerstva zdravotnictví České republiky), Profesní a odborová unie zdravotnických pracovníků - Tomáš Válek (předseda POUZP) a Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester- Jana Maňhalová (prezidentka Spolku vysokoškolsky vzdělaných sester). Patrony pro Českou republiku jsou Štefan Margita a Hana Zagorová.

Pokud máte zájem si přečíst, co o této výstavě píši média, uvádíme níže několik odkazů:

https://www.zurnal.upol.cz/nc/zprava/clanek/vystava-fotografii-jindricha-streita-vzdava-hold-vseobecnym-sestram/

https://www.zdravezpravy.cz/2019/12/27/fotograf-jindrich-streit-pripravil-vystavu-jsem-sestra/

https://www.fnol.cz/aktuality/vystava-fotografii-jsem-sestra-zahajena-ceka-ji-putovani-po-ceske-republice

https://nemocnice-vs.cz/aktuality-a-archiv/jsem-sestra-na-vystave-fotografii-jindricha-streita-jsou-snimky-i-ze-vsetina/

https://valassky.denik.cz/zpravy_region/snimky-profesora-streita-vzdavaji-hold-narocne-praci-zdravotnich-sester-20200109.html

https://www.ol4you.cz/fotografie-jindricha-streita-vzdavaji-hold-profesi-vseobecne-sestry/

https://www.hanackyvecernik.cz/kultura/vystavy/fotografie-jindricha-streita-vzdavaji-hold-profesi-sester

https://www.novinykraje.cz/svetprace/2020/01/06/v-utery-zacina-v-santovce-jedinecna-vystava-fotografii/

 

Dále jste nás mohli slyšet například i:
- v živém vstupu pro radio Proglas;
- v rozhovoru pro radio Český rozhlas. 

 

A nyní již zmíněné fotografie, které jsme pro Vás vybrali....

Nenašli jste se? Chtěli byste shlédnout kompletní fotogalerii pořádané akce? Klikněte, prosíme, ZDE.

 

Ještě jednou VELKÉ DÍKY Vám všem za podporu a pozitivní ohlasy, bez Vás by to nešlo!

Prezidium SVVS.

Spolek vysokoškolsky vzdělaných sester.